Urlop jak z bajki – czyli wakacje z dzieckiem

Panująca w obecnych czasach pandemia wirusa COVID-19 pokrzyżowała plany wakacyjne wielu ludziom na całym świecie. Większość z nas pragnie już wyjechać z rodziną na wspólny wypoczynek i chociaż na chwilę zapomnieć o codziennych trudnościach i przeszkodach. Liczymy, że wkrótce nadejdzie moment, w którym będziemy mogli ruszyć w podróż ze swoimi bliskimi, zwłaszcza z najmłodszymi. Gdzie zabrać dziecko na wakacje? Na co szczególnie zwrócić uwagę? Oto kilka cennych wskazówek!

W jakim wieku można zabrać dziecko na pierwsze wakacje?

Na pierwsze wakacje z dzieckiem nie należy się spieszyć. Maluch powinien skończyć 3-4 miesiące. Trzeba podkreślić, że wakacje z tak małą pociechą, wymagają od rodziców szczególnej uwagi i odpowiedzialności. Można powiedzieć, że pewnym ułatwieniem jest brak konieczności przygotowywania specjalnych posiłków dla malucha. Dobrym pomysłem jest wyjazd na urlop poza sezonem. Warto unikać tłumów ludzi i hałasu, które mogłoby wpływać niekorzystnie na najmłodszego urlopowicza. Idealne miesiące z piękną pogodą, poza sezonem wysokim, to czas od kwietnia do czerwca oraz wrzesień i październik. Co ważne, wiele hoteli w Polsce zapewnia udogodnienia dla urlopowiczów z pociechami: przewijaki, podgrzewacz do butelek, zabezpieczenie kontaktów, wanienkę, matę antypoślizgową. 

Atrakcje dla starszych dzieci

Dzieci powyżej 6 lat są pełne energii i werwy. Na wakacjach w upalne dni potrzebują ciekawych zajęć i atrakcji. Coraz więcej kurortów w Polsce zapewnia niespodzianki dla najmłodszych. Poza placem zabaw, dzieci mogą liczyć na ogniska, bajkowe wieczory, tory przeszkód, ścianki do wspinania i inne konstrukcje. Huśtawki, piaskownice i ślizgawki to raj dla najmłodszych. Nie może również zabraknąć wycieczek pieszych, jazdy na rowerze, czy salonów gier. Są to znakomite sposoby na urozmaicenie dziecku wyjazdu. Oprócz tego, ważne są zabawy edukacyjne, np. zajęcia sportowe z wyszkolonymi instruktorami lub warsztaty plastyczne, ale i taniec, karaoke i inne gry.

Główne dylematy: wakacje w Polsce czy za granicą, nad morzem czy w górach?

Już na etapie planowania jest nam trudno podjąć decyzję, czy wakacje z dzieckiem będą lepsze w Polsce czy za granicą. Dla dzieci nie ma to większego znaczenia, ponieważ liczy się tylko dobra zabawa. W Polsce, głównymi destynacjami rodzin z dziećmi są: Mazury, morze i góry. Każde z nich ma swoje uroki, które warto poznać. Do najczęściej wybieranych zagranicznych tras zalicza się: Grecję, Turcję, Chorwację i Bułgarię. W tych państwach, infrastruktura hotelowa jest świetnie przystosowana do najmłodszych urlopowiczów. Zagraniczne zakątki obfitują również we wspaniałe parki wodne, piękne, piaszczyste plaże i smaki lokalnych kuchni.

Organizując wyjazd z dzieckiem warto sprawdzić dostępne udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych. Takie możliwości znacznie uprzyjemniają i ułatwiają wypoczynek rodzicom. Dziecko może spędzać czas bezpiecznie pod okiem wyszkolonego animatora, a rodzice relaksować się w promieniach słońca. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *